Причини поломок гідронасосів та гідромоторів

Тільки розбірка гідронасосів та дефектування нутрощів для подальшої оцінки ремонту виявляє причинно-наслідкові зв’язки відмов гідромоторів та гідронасосів.

Правильний аналіз режиму відмови надає цінну інформацію про те, що викликало цю відмову, і, таким чином, може бути використаний для запобігання майбутнім незапланованим простоям та поломкам гідронасоса.

Технічні фахівці з обслуговування гідрообладнання, що працюють у Ремонт-Гідро, щорічно перевіряють та ремонтують тисячі гідромоторів та гідронасосів різних видів та конструктивних виконань. Вони виділили чотири основні причини відмов поршневих регульованих гідронасосів:

 – забруднення робочої рідини (домішки твірдих механічних частинок, наприклад стружка);

 – стрибки тиску при перехідних процесах і, як наслідок: втомне руйнування та знос;

 – великий опір на всмоктуванні насоса (масляне голодування);

 – надлишковий тиск у корпусі насоса.

Причини поломок гідронасосів

Задири на розподільчому диску, в колодязях поршневого блоку, на самих поршнях, а також зношування вкладишів і опор поворотної плити – це все наслідок забруднення робочої рідини.

Крім перерахованого вище: підклинювання золотників компенсаторів в регуляторі насоса, засмічення каналів для підведення мастила і дросельних отворів.

Способи контролю масляного забруднення в системі включають регулярний відбір проб робочої рідини і використання датчиків, що контролюють наявність води в маслі і підрахунок частинок бруду.

Використання моніторингу в реальному часі у поєднанні з періодичним взяттям проб/аналізом олії – найкращий спосіб отримати повне уявлення про загальний стан системи.

Втомні руйнування, що виникають в результаті короткочасних стрибків тиску, проявляються у вигляді зламаних шатунів поршнів (шийок), тріщин між колодязями поршневого блоку.

Масляне голодування насоса зазвичай проявляється у вигляді «мармурового звуку» – гуркіт. І, як наслідок, кавітаційні руйнування на розподільчому диску.

Причини поломок гідронасосів

Вакуум на вході призводить до утворення та плескання невеликих заповнених парою порожнеч. Ударна хвиля, викликана схлопуванням цих порожнин, призводить до пошкодження (фарбування) поверхні розподільчої шайби, і навіть до характерного звуку при роботі гідроагрегата.

Надлишковий тиск у корпусі гідронасоса може виявлятися у виїмках у формі півмісяця або подряпинах на похилій шайбі, пошкодження пластини тримача поршневих опор, видавлювання ущільнень валу, а також пошкодження завальцювання опорних п’ят поршнів.

Моніторинг витрати витоку робочої рідини з корпусу гідронасоса може дати гарне уявлення про термін служби насоса, дозволяючи побачити, наскільки ефективним є насос.

Для довідки: витрата дренажу, що перевищує 10% загальної пропускної здатності гідронасоса, вказує на надмірне зношування. Також варто відзначити, що цей метод контролю терміну служби насоса не застосовується для насосів, у яких внутрішня порожнина корпусу поєднана з всмоктуванням.

З питань ремонту гідромоторів  та гідронасосів – звертайтесь за вказаними на сайті номерами.